Jordánsko Petra

CESTUJ S NAMI DO JORDÁNSKA

Jordánsko

Jordánsko, bezpečný prístav v oblasti plnej konfliktov, dokáže oddávna nadchnúť návštevníkov pamiatkami svetovej slávy, priateľskými mestami a inšpiratívnymi príbehmi miestnych obyvateľov.

Cestovanie Do Jordánska

Skús sa za súmraku prejsť púšťou Wádí Rum a veľmi rýchlo pochopíš, prečo bol T. E. Lawrence (Lawrence z Arábie) tak priťahovaný touto krajinou zvetraného pieskovca a načervenených dún.

Jordánsko má navyše dlhú tradíciu vítania hostí – týmto územím sa často uberali karavány tiav, prechádzajúce po legendárnej Kráľovskej ceste a vezúce náklad kadidla, ktoré sa vymieňalo za korenie.

A tým sa to nekončí – Nabatejskí obchodníci, rímski legionári, moslimské armády i fanatickí križiaci, tí všetci prešli touto krajinou a zanechali tu po sebe pôsobivé pamiatky. Tieto významné miesta, zahŕňajúce rímske amfiteátre, križiacke hrady alebo kresťanské mozaiky, fascinujú všetkých, ktorí do zeme zavítajú a hľadajú starobylosť a korene svetovej viery.

A fascinujúca tradícia pohostinnosti k cudzincom sa zachovala do dnešných dní v plnom rozsahu,  cestuj s nami do Jordánska a môžeš si to vyskúšať na vlastnej koži.

Jordánska Žena Beduíni

Prečo cestovať s nami

Wadi Rum Jordánsko

Čo určite nevynecháme

Alebo „Vitaj v Jordánsku“. Pri večernej prechádzke v centre Ammánu sa možno budeš cítiť bezpečnejšie než v Bratislave alebo ktoromkoľvek inom európskom meste. A nakoniec budeš odchádzať z Jordánska s pocitom, že toto by sa ti doma nikdy nestalo.

Ammán, hlavné mesto Jordánska je fascinujúca metropola plná kontrastov, kde sa snúbi duch starých čias a autentické prostredie mestských trhovísk, súqov, s modernou architektúrou kozmopolitnej spoločnosti.

Reťazce medzinárodných hotelov a reštaurácií, butiky a nákupné centrá, umelecké galérie a elegantné vily obklopené zeleňou na vzdušných rezidenčných predmestiach koexistujú s tradičnými kaviarňami, obchodíkmi, dielňami a bazárovou mentalitou životom prekypujúceho hlavného mesta, ktorý predstavuje jeho historické obchodné zázemie.

Ďžeraš je jedným z najlepšie zachovalých klasických antických miest a typickým príkladom rímskeho provinčného urbanizmu. Leží necelých 48 kilometrov severne od Ammánu a je skvelým východiskovým bodom pre zahájenie cesty po Jordánsku. 

V gréckej a rímskej dobe nieslo mesto meno Gerasa, niekedy sa taktiež prezýva Pompeje Blízkeho východu.

Vznášať sa na hladine Mŕtveho mora je jedným z najväčších prírodných zážitkov, ktorých sa ti môže v Jordánsku dostať. A že „vznášanie“ je to správne slovo – vďaka vysokému obsahu soli je doslova nemožné plávať alebo sa dokonca potopiť v Mŕtvom mori, ktoré sa nachádza v úrovni 415 m pod hladinou svetových oceánov.

Tento zážitok si doprajeme v sprievode s bahenným kúpeľom, opaľovaním alebo luxusnými, životodarnými kúrami v niektorom z moderných spa centier rozosiatych pozdĺž pobrežia Mŕtveho mora.

Mádaba je mesto s priateľskou atmosférou a s viac než 1300 ročnou mierovou koexistenciou moslimov a kresťanov, ktorých asi najviac preslávili nálezy podlahových a nástenných mozaík z byzantskej doby. 

Z hory Nebó vzdialenej 10 km západne od Mádaby, sa naskytol Mojžišovi pohľad na kenaanskú „zem zasnúbenú“, kam nemal nikdy vstúpiť.

O Petre toho bolo napísané mnoho, ale nič nedokáže vystihnúť pocity, ktoré sa človeka zmocnia, keď sa z prítmia prírodného kaňonu vynorí ikonická silueta stavby známej ako Pokladnica. 

Petra, ktorá býva popisovaná ako 8. div starovekého sveta a v roku 2007 bola zvolená jedným zo siedmych novodobých divov sveta, je nepochybne jedným z najväčších jordánskych pokladov a hlavnou turistickou atrakciou, ktorá do krajiny láka návštevníkov zo všetkých kútov sveta.

Spektakulárne a majestátne, také je najväčšie a najúchvatnejšie z jordánskych púštnych údolí.

Wádí Rum s rozlohou 720 kilometrov štvorcových je zapísané na zozname Svetového dedičstva UNESCO nielen kvôli svojim prírodným krásam, ale takisto ako kultúrna pamiatka.

Vyše 2500 petroglyfov a 20 000 skalných nápisov tu dokladuje asi 12 000 rokov dlhú tradíciu ľudského osídlenia. 

Bludisko skalných útvarov z pieskovca, čadiča a žuly sa zdvíha do výšky 800 až 1750 metrov nad morom. 

Na svoje si tu prídu milovníci tichých zákutí, dlhých peších túr i skalného lezenia.                                            

Nie je žiadnym tajomstvom, že Červené more sa pýši jedným z najbohatších podmorských životov na svete.

Jordánske pobrežie v Akabskom zálive je síce krátke, ale o to pôsobivejšie – tento pomerne nevyužitý úsek mora zahŕňa nedotknuté útesy, rozpadajúce sa vraky a pestré koralové záhrady.

Šnorchlovanie a potápanie medzi útesovými rybkami, korytnačkami a morskými koníkmi je nezabudnuteľný zážitok, ktorý dokážeme ľahko zariadiť prostredníctvom potápačských centier v a okolo živého mesta Akaba.

Mŕtve More Jordánsko

Konečná cena: €1147,-

V cene je zahrnuté:

Rezervácia:

Prihlás sa teraz

Ako nás hodnotia klienti

Lukas Iscp
Lukas Iscp
5. Október, 2022.
odporúča
Ďakujem za dovolenku do Egypta pre rodičov. Celkový pobyt bol nad očakávania, všetko bolo perfektne organizované od odchodu na dovolenku až po jeho návrat. Vrelo odporúčam a isto využijeme služby aj pri ďalšom plánovaní dovolenky.
Patrick Karhan
Patrick Karhan
8. Jún, 2022.
odporúča
Vdaka za brutalny zazitok na Azoroch, organizacne vsetko super 100% odporucam @cestujsnamiposvete. Dakujeme a tesime sa na dalsie zazitky😇✌️
Patrik Lisičan
Patrik Lisičan
19. Máj, 2022.
odporúča
Skvelá organizácia, profesionalita, 100% spokojnosť... Teším sa na ďalšie výlety 🙂
Miroslav Mráz
Miroslav Mráz
13. Apríl, 2022.
odporúča
Dakujeme za super dovolenku v Mexiku , vsetko paradne vybavene , len odporučame 👌🏻
Lukáš Blaha
Lukáš Blaha
26. September, 2021.
odporúča
Všetko bolo top 🖐️🙏 bez menšieho problému 🙃
Alexandra Ciuttiová
Alexandra Ciuttiová
20. September, 2021.
odporúča
Chalan milý, ochotný, hotel fajn, letenky vybavené na výbornú 😊
Ivan Gonzalez Cazares
Ivan Gonzalez Cazares
30. Júl, 2021.
odporúča
I am really satisfied! Excellent approach to the client! Communication with the client as well, all my questions were answered immediately! Vacations were amazing. I highly recommend @cestujsnamiposvete.
Juraj Michalových
Juraj Michalových
18. Január, 2021.
odporúča
Najlepšia skúsenosť s cestovnou kanceláriou. Po tom čo sme neodleteli v marci 2020 kvôli korone na zaplatenú dovolenku do Thajska ktorú sme riešili tiež s chalanmi, sa nám vrátili všetky peniaze naspäť (my sme nemali žiadne poistenie zájazdu a napriek tomu sme neprišli ani o cent), sme sa rozhodli že pôjdeme na dovolenku v zime. Komunikácia s Marekom a Lukášom bola od začiatku skvelá, vypočuli si naše požiadavky, vypracovali nám veľa rôznych variant ponúk v rôznych destináciách po svete samozrejme s ohľadom na aktuálnu situáciu, po tom čo sme sa rozhodli pre Mexiko a konkrétny rezort, všetko zabezpečili do posledného detailu. Čiže celá dovolenka úplne bez starostí, dostali sme informácie o ceste, prestupoch, kontrolách, transferoch, kde nás čo čaká, na čo sa máme pripraviť - čiže maximálna spokojnosť a aj napriek pandémii a situácii aka je nás nikde nič neprekvapilo a užili sme si najlepšiu dovolenku na tých najkrajších plážach v Mexiku. Ďalšiu dovolenku budeme určite zase riešiť u chalanov. Ďakujeme Juraj a Miška
Dominik Greif
Dominik Greif
27. December, 2019.
odporúča
Naozaj výborné všetko od rezervácie až po prílet...Hladký priebeh, vrelo odporúčame...My sme si boli pozrieť Mexiko :))
Michal Pataky
Michal Pataky
27. December, 2019.
odporúča
Ďakujeme za super dovolenku a bezproblémový priebeh 👌🏼 všetko prebehlo hladko a parádne sme si to užili 🏝🏖