Malé Karpaty Jeseň

MALOKARPATSKÁ JEDENÁSTKA – ŠTEFÁNIKOVA MAGISTRÁLA

Malokarpatská jedenástka je výzva určená pre každého, kto má rád prírodu a turistiku. V Malých Karpatoch sa nachádza 11 vrchov, ktoré ležia 700 a viac metrov nad morom. 

Po predošlých 3 výzvach sme sa tú tohtoročnú rozhodli obohatiť o Štefánikovu magistrálu, ktorá prechádza pohorím Malých Karpát.

Účastníci tak budú mať možnosť navštíviť nové miesta ponúkajúce taktiež očarujúce výhľady, ktoré umocní paleta jesenných farieb.

Ten, kto zdolá v priebehu 2 mesiacov minimálne 7 vrcholov zo Štefánikovej magistrály, bude odmenený nielen skvelým pocitom, že urobil niečo pre svoje zdravie a fyzickú kondíciu, ale aj krásnou medailou, ktorá bude vyrobená špeciálne pre našu výzvu. 

Navyše každý, kto uhradí registračný poplatok vo výške 33€ a splní podmienky, bude zaradený do žrebovania o atraktívne ceny. Ako dôkaz o dosiahnutí konkrétneho vrcholu bude slúžiť fotografia v ponožkách vyrobených na mieru pre Malokarpatskú jedenástku alebo so samolepkou s naším logom. 

Štefánikova Magistrála
Mohyla neďaleko mesta Brezová pod Bradlom je miestom posledného odpočinku generála Milana Rastislava Štefánika.

Naša výzva má aj ekologický aspekt, keďže sa zaväzujeme za každého účastníka zasadiť 1 strom v Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty. Časť vyzbieraných prostriedkov za registráciu teda poputuje oblastnej lesníckej organizácii, ktorá má pod správou toto pohorie.

Tento záväzok sme doposiaľ splnili a spolu s ďalšími nadšencami turistiky sme na Pezinskej Babe vysadili 400 kusov sadeníc smrekovca opadavého.

S vysádzaním však rozhodne nekončíme a rovnaký sľub dávame aj k jesennej edícii výzvy Malokarpatská  jedenástka – Štefánikova Magistrála.

Malokarpatské sedemstovky ležiace na Štefánikovej magistrále
Malokarpatské vrcholy mimo turistických značiek
Bonusové vrcholy a miesta
Registrácia
Výzvu Malokarpatská jedenástka - Štefánikova magistrála podporujú